Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 270 018 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Zdjęcia w galeriach.


*

piątek, 05 marca 2010 12:44

Rehabilitacja  (łac. „Re”-znów, „habilito”-zdolny, przywrócony) oznacza przywrócenie komuś utraconych wartości, np .praw, miejsca w społeczenstwie- mimo istniejącego w dalszym ciągu kalectwa, ślepoty, głuchoty, upośledzenia umysłowego lub innego odchylenia od normy. Rehabilitacja pojmowana jest także jako proces, którego głównym zadaniem jest rozwijanie u osób trwale poszkodowanych na zdrowiu maksymalnych zdolności do wykonywania podstawowych, codziennych zajęć, przygotowywanie do pracy zawodowej oraz stwarzanie korzystnych warunków do kontaktów z otoczeniem fizycznym i społecznym. Rehabilitacja jest procesem, który łączy oddziaływania o różnym charakterze i zakresie, aby przywrócenie utraconych sprawności było jak najpełniejsze, możliwie wczesne i trwałe.


RECHALILITACJA RUCHOWA

Jest procesem mającym na celu przywrócenie, poprawę lub utrzymanie psychofizycznej sprawności osób czasowo lub trwale niepełnosprawnych za pomocą specjalnych zabiegów i ćwiczen fizycznych- w oparciu o wiedzę medyczną. Rehabilitacja ruchowa jest podstawą utrzymania kondycji nie tylko fizycznej, ale też psychicznej, zapobiegania pogorszeniu stanu zdrowia, powikłaniom, a w wielu przypadkach oczywistej poprawy ogólnej i fizycznej. Polega ona na usprawnianiu układu kostno-mięśniowo-nerwowego.

Obecnie uważa się, że stosowanie ćwiczen ruchowych jest fundamentalnym warunkiem utrzymania zdrowia fizycznego i psychicznego, a gimnastyka stanowi jeden z najbardziej fizjologicznych czynników modelowania sylwetki fizycznej człowieka. Podstawowymi środkami leczenia usprawniającego są:

•  kinezyterapia - polegająca na wykorzystaniu ruchu mającego działanie na wszystkie narządy organizmu ludzkiego;

•  fizykoterapia - to dział lecznictwa, w którym wykorzystuje się naturalne i sztuczne bodźce mogące oddziaływać na organizm zarówno miejscowo jak i ogólnoustrojowo: hydroterapia, elektroterapia, ciepłolecznictwo, światłolecznictwo, laseroterapia, masaż.
REHABILITACJA PSYCHOLOGICZNA

Polega na udzieleniu osobie niepełnosprawnej pomocy w pokonywaniu oporów psychicznych związanych z niepełnosprawnością oraz w przystosowaniu się do otoczenia. Warunkiem niezbędnym do efektywnego przebiegu kompleksowej rehabilitacji są: akceptacja, motywacja, aktywna postawa, realna ocena swoich możliwości, adaptacja do życia, wypracowanie nowego planu życiowego.


TERAPIA LOGOPEDYCZNA

Terapia logopedyczna to całość specyficznych, zamierzonych oddziaływan ukierunkowanych na usunięcie wszelkich zakłócen procesu porozumiewania się (od prostych wad wymowy do niemożności mówienia włącznie). Oddziaływania te mają na celu:

•  usuwanie zaburzeń mowy,

•  przywracanie mowy, która się nie wykształcila,

•  wyrównywanie opóźńień rozwoju mowy,

•  wypracowanie odpowiedniego poziomu sprawnosci językowej,

•  likwidacje przyczyn i skutków pierwotnych oraz wtórnych, do których zalicza sie zarówno psychologiczne jak i pedagogiczne konsekwencje zaburzeń mowy.Roksanka jeździ na rehabilitację dwa razy w tygodniu do Ośrodka dla Dzieci Specjalnej Troski. Dojeżdzamy  do Ośrodka 20 kilometrów. Współpracuje z logopedą, psychologiem i rehabilitantem. Uczęszcza na zajęcia manualne.

Roksanka przez cały czas robi swoje małe postępy, niewielkie kroczki do przodu. Są one stopniowe, niewielkie ale jednocześnie są powody by cieszyć się z tego iż Roksanka nie cofa się. Do tej pory nauczyła się siadać, po mału zaczyna wstawać na nużkach. Z trudem przychodzi jej to co dla innych zdrowych dzieci jest czymś najbardziej naturalnym. Na ćwiczeniach cały czas płacze, szybko się męczy.


Istnieje nadzieja, iż kontynuacja rozpoczętej rehabiltacji przyniesie dobre rezultaty i poprawę rozwoju psychoruchowego, a w przyszłości samodzielne poruszanie się. Wierzymy że dalsza rehabilitacja, nasza miłość, Państwa pomoc sprawią, że Roksanka będzie mogła normalnie funkcjonować, chodzić a może ...biegać.

Mamy ogromną nadzieję, że dzięki Państwa wrażliwości i dobremu sercu Roksanka będzie mogła być nadal rehabilitowana.
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


niedziela, 22 października 2017

Licznik odwiedzin:  4 080  

Tak szybko nam mija czas...

« październik »
pn wt śr cz pt sb nd
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Moja mała galeria

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Możesz zagłosować na mój bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Polecam bloog

O moim bloogu

PROSZĘ O POMOC

O mnie

OCZKA MAM BŁĘKITNE,
USTECZKA RÓŻANE,
ŚLICZNE ZE MNIE
DZIECIĄTKO I BARDZO KOCHANE,
DRODZY RODZICE
DŁUGO MNIE WYCZEKIWALI,
A GDY NADSZEDŁ TEN CZAS
Z UTĘSKNIENIEM,
RADOŚNIE POWITALI!!!

Statystyki

Odwiedziny: 4080
Roksanka Kurrek potrzebuje pomocy http://www.roksanakurrek.dbv.pl
Strona Wiktorka Czysz http://www.wiktorekczysz.pl/
Zamiast wiazanki rehabilitacja Roksanki http://www.podaruj-zycie.eu.org/forum/index.php/topic,1670.new.html#new
Masz serce Maks ma pół http://www.sercemaksa.pl

Lubię to